شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

درد دنبالچه

درد دنبالچه یکی از دردهای نسبتا شایع ستون فقرات است که درد آن از انتهای ستون فقرات به استخوان خاجی و بین پاها انتشار پیدا می‌کند. شیوع درد دنبالچه در زنان بیش از مردان است که دلیل عمده آن تفاوت در شکل استخوان‌بندی لگن بین زنان و مردان است. اگر دچار درد دنبالچه هستید، با مرکز پیشگیری و ارتقاء سلامت نسخه تماس بگیرید تا با مشاوره و غربالگری، بهترین روش‌ درمانی را به شما ارائه دهد.

 

دلایل ابتلا به درد دنبالچه

علت بسیاری از دردهای دنبالچه نامعلوم است اما عوامل زیر در بروز اغلب دردهای دنبالچه تاثیرگذار هستند:

۱- در دنبالچه ممکن است به دنبال ضربه مثل زمین خوردن روی باسن ایجاد شود.

۲- در زنان، زایمان یکی دیگر از دلایل دردهای دنبالچه است.

۳- عفونت‌ها، تومورها یا شکستگی‌ها نیز می‌توانند موجب ایجاد درد در ناحیه دنبالچه شوند.

 ۴- دررفتگی دنبالچه هم از دلایل ایجاد درد در این ناحیه است.

۵- گاهی اوقات التهاب مفاصل و تورم آنها نیز می‌تواند در ایجاد درد در دنبالچه موثر باشد.

باید توجه داشته باشید که دررفتگی دنبالچه پدیده بسیار نادری است و بسیاری از مواردی که در رادیوگرافی لگن به عنوان دررفتگی دنبالچه تفسیر می‌شوند، شکل طبیعی ولی کمی خمیده به جلوی دنبالچه است.

 

درمان درد دنبالچه

بسیاری از مبتلایان به درد دنبالچه مشکل خود را با درمان های خانگی پیگیری می کنند. اقداماتی مانند نشستن روی محل نرم، گرم نگه داشتن محل درد، ماساژ ناحیه درد و درست نشستن روی صندلی می‌تواند در این مورد مفید باشد. در درمان کلینیکی دردهای دنبالچه در اکثر اوقات، اقدامات غیرجراحی موثر واقع می‌شوند و متخصصان ارتوپدی تیم درمانی مرکز پزشکی درمانی نسخه نیز تلاش می‌کنند تا بیماران حتی‌المقدور به این مسیر که کم‌هزینه‌تر، کم‌عارضه‌تر و آسان‌تر است هدایت شوند. درمان غیرجراحی درد دنبالچه طیف وسیعی از درمان‌ها از جمله درمان‌های دارویی و فیزیوتراپی را شامل می‌شود که با توجه به نوع و شدت عارضه توسط پزشک تجویز می‌شود. با این حال در مواردی که درمان‌های غیرجراحی موثر واقع نشوند، پزشک متخصص به ناچار گزینه جراحی را انتخاب می‌کند این جراحی بر مبنای خارج کردن کل استخوان دنبالچه صورت می گیرد و برای این کار، از طریق شکاف کوچکی که روی پوست پشت لگن ایجاد می‌شود، استخوانچه‌های به‌هم‌پیوسته دنبالچه از محل اتصال خود به استخوان خاجی یا ساکروم جدا شده و از بدن خارج می‌شوند و منشا درد از بین می‌رود.

 

 

رزرو نوبت

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.

مشاوره با ما

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

بازدید از فروشگاه

 

 

مشاوره آنلاین

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا در شناخت مشکلات و بیماریهایی که سلامت شما را تهدید می کنند، خدمات مشاوره ی کارشناسان مرکز پزشکی درمانی نسخه را ارائه دهیم.

درخواست مشاوره تلگرامی

ساعات کاری مرکز

  • شنبه تا پنجشنبه  8 صبح تا 8 عصر
  • جمعه  تعطیل

آدرس و تلفن مشاوره

  • تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز درمانی نسخه، شماره 154 
  • شماره تماس : 02143682
  • شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047
  • صندوق پستی : info@noskheh.org 

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)