شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

سرخوردگی مهره

سرخوردگی مهره کمر (اسپوندیلولیستزیس) یکی از عارضه‌های ستون فقرات است و با اثر بر مهره‌های کمری ستون فقرات باعث می‌شود یکی از مهره‌های کمری روی مهره پایینی به سمت جلو بلغزد. البته خوشبختانه این عارضه دردناک در اکثر موارد به کمک روش‌های غیرجراحی و در برخی موارد با انجام اعمال جراحی قابل درمان است. همچنین انجام حرکت‌های اصلاحی و تمرین‌های خاص می‌تواند از بروز سرخوردگی مهره کمر پیشگیری کند. مرکز پیشگیری و ارتقاء سلامت نسخه بهترین روش‌های درمانی را بر مبنای مشاوره و غربالگری به شما ارائه می‌دهد.

 

 

علایم سرخوردگی مهره

در حقیقت سرخوردگی مهره در تعداد زیادی از افراد تا مدت‌ها هیچ‌گونه علامتی ندارد و حتی بسیاری از بیماران از ابتلا به این عارضه آگاه نیستند. با این حال پس از بروز علایم، مهم‌ترین علامت در بیشتر بیماران کمردردهای ناشی از آن است. این درد معمولاً در کمر منتشر می‌شود و شبیه به رگ به رگ شدن و کشیدگی عضلانی است. سرخوردگی مهره و جابه‌جایی مهره‌های کمر گاهی نتیجه گرفتگی یا اسپاسم عضله‌های همسترینگ واقع در پشت ران است. عضله‌های منقبض همسترینگ باعث می‌شود تا بیمار گام‌های کوتاه‌تری بردارد و زانوها را هنگام راه رفتن اندکی خم کند. در صورتی که مهره سر خورده به عصب فشار وارد کند، ممکن است درد در پایین پا منتشر شود و بیمار بی‌حسی یا گزگز پا را نیز تجربه کند.

 

تشخیص سرخوردگی مهره

در مرکز پزشکی درمانی نسخه که با یک تیم درمانی کامل به مداوای بیماران می‌پردازد، اولین گام مشاوره و غربالگری و ارجاع به پزشک متخصص است. پزشک پس از معاینات اولیه انجام آزمایش‌هایی تشخیصی مانند پرتونگاری، سی تی اسکن یا ام آر آی را تجویز می‌کند تا به صورت دقیق مشخص شود علت کمردرد ناشی از سرخوردگی مهره است یا خیر که این امر با توجه به تصویر جلوتر بودن تصویر یک مهره نسبت به مهره پایینی تایید می‌شود. سرخوردگی‌های مهره با توجه به میزان لغزش رو به جلوی مهره روی مهره دیگر دارای درجه‌بندی‌های پنج‌گانه هستند. در سرخوردگی درجه یک، میزان لغزش مهره بالایی کمتر از ۲۵‌درصد کل عرض جسم مهره است. در سرخوردگی درجه ۲ و ۳ مقدار لغزش به ترتیب ۲۵ تا ۵۰درصد و ۵۰ تا۷۰درصد و در موارد درجه ۴ بیش از ۷۵درصد است. در سرخوردگی درجه ۵، مهره بالایی روی تمام عرض مهره پایینی می‌لغزد و کاملاً بیرون می‌زند که این عارضه‌ را اسپوندیلوپتوسیس می‌نامند.

 

درمان‌های غیر جراحی سرخوردگی مهره

درمان سرخوردگی مهره در مرکز پیشگیری و ارتقاء سلامت نسخه با رویکرد غربالگری و مشاوره و درمان انجام می‌گیرد و به همین دلیل در اکثر موارد نیاز به عمل جراحی در مبتلایان منتفی می‌شود و بیماران از طریق روش‌های بدون جراحی و ساده‌تر سلامت خود را بازمی‌یابند. این درمان‌ها علاوه بر هزینه کمتر، بازدهی بیشتری دارند. به‌طورکلی روند درمان برای جابه‌جایی مهره‌های کمر ابتدا با روش‌های بدون جراحی و کم‌تهاجمی صورت می‌گیرد. دامنه این روش‌ها می‌تواند از دارودرمانی و انواع تزریق‌ها تا انواع مختلف فیزیوتراپی گسترده باشد. علاوه بر اینکه خدمات کلینیک‌های تخصصی مرکز نیز می‌تواند روند درمان بیماران را تسریع کند.

میلوپاتی: این دسته از گردن‌دردها از فشار آمدن به نخاع و درگیر شدن نخاع به‌وجود می‌آیند. علایم میلوپاتی عبارتست از گردن‌درد به همراه ضعف بازو یا پا که با بی‌حسی یا مشکلات راه رفتن نیز همراه است.

 

 

رزرو نوبت

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.

مشاوره با ما

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

بازدید از فروشگاه

 

 

مشاوره آنلاین

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا در شناخت مشکلات و بیماریهایی که سلامت شما را تهدید می کنند، خدمات مشاوره ی کارشناسان مرکز پزشکی درمانی نسخه را ارائه دهیم.

درخواست مشاوره تلگرامی

ساعات کاری مرکز

  • شنبه تا پنجشنبه  8 صبح تا 8 عصر
  • جمعه  تعطیل

آدرس و تلفن مشاوره

  • تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز درمانی نسخه، شماره 154 
  • شماره تماس : 02143682
  • شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047
  • صندوق پستی : info@noskheh.org 

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)