شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

روش های درمان

به روز ترین روش های درمان مشکلات ارتوپدی

مفاصل فاست، مفاصل کوچکی بین دو مهره مجاور می باشند که سبب ایجاد پایداری در ستون مهره ها شده و حرکات مهره ها را تنظیم می نمایند. این مفاصل می توانند در اثر آرتروز یا فشار های وارده بر ستون مهره ها دردناک شوند. مفاصل فاست در ناحیه گردن ، ناحیه پشتی قفسه سینه و در ناحیه کمر وجود دارند. اگر این مفاصل دردناک شوند، حرکات بیمار در آن ناحیه محدود شده و بیمار دردهای شدید ی تجربه می کند. درگیری ناحیه گردنی می تواند سبب دردی شود که به سر، شانه و بازوها انتشار می یابد.

لیزردرمانی یکی از روش‌های تسکینی و درمانی در علم پزشکی است که با توجه به کاربرد‌های متعدد آن در پزشکی، استفاده از آن به سرعت در شاخه‌های مختلف طب افزایش پیدا کرده است. در مرکز پزشکی درمانی نسخه نیز از کاربردهای لیزر در کلینیک‌های مختلف از جمله کلینیک درد، کلینیک ارتوپدی و کلینیک‌های توان‌بخشی در درمان بیماران استفاده می‌شود. شما می‌توانید با تماس با مشاوران درمانی این مجموعه از کلیه خدمات ما بهره‌مند شوید.

تزریق نخاعی یکی از روش‌های پرکاربرد درمانی و تسکین درد در مشکلات ستون مهره‌ها و مفاصل است که معمولا به دو علت تشخیص منشاء درد و تسکین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق‌های نخاعی معمولا به‌عنوان بخشی از برنامه‌های درمانی تیم درمانی مرکز پزشکی درمانی نسخه و پس از مشاوره‌های درمانی و غربالگری بیماران استفاده می‌شوند. تزریق نخاعی تحت نظر پزشک متخصص و با تصویربرداری زنده انجام می‌شود. تزریق‌های درمانی به طور عمده شامل چهار گروه تزریق فاست، تزریق اوزون، تزریق پی‌آر‌پی و تزریق استروئید است که در ادامه با آنها آبیشتر آشنا می‌شویم.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، یک درمان غیرجراحی برای دردهای مزمن مانند کمر درد است. PRP یک ماده خارجی و شیمیایی نیست، بلکه ترکیبی است که از خون خود شخص گرفته می شود و روند طبیعی بهبودی مفصل های آسیب دیده و بافت نرم ستون فقرات را تسریع می کند.

تزریق کورتون به کمر روشی برای درمان یا کنترل علایم بعضی از بیماری‌های ستون فقرات و مفاصل است. در این روش درمانی کورتون یا کورتیکواستروئید را به درون فضای اپیدورال تزریق می‌کنند. تزریق کورتون ستون فقرات در مرکز پزشکی درمانی نسخه در کلینیک‌های تخصصی ستون فقرات و کنترل درد و تحت نظر پزشکان متخصص و تیم درمانی انجام می‌شود و بیماران مبتلا به مشکلات ستون فقرات را که غالبا با درد فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند را به مسیر درمانی بدون درد و کم‌عارضه هدایت می‌کند.

عمل جراحی بسته یکی از روش‌های نسبتا جدید درمانی برای مشکلات ستون فقرات است که جایگزین جراحی‌های باز و عوارض متعدد آنها شده است و در مرکز پزشکی درمانی نسخه تحت نظر بهترین متخصصان ارتوپدی کشور و تیم درمانی این مرکز انجام می‌شود. این اعمال جراحی پس از مشاوره کارشناسان درمانی مرکز و غربالگری از نظر نوع و شدت عارضه، با تجویز متخصص جراح ارتوپد و با حداقل عوارض جانبی، برای بیماران صورت می‌گیرد

در اوزون‌درمانی، خون گرفته شده از بیمار بعد از مخلوط شدن با اوزون، در شرایط استریل دوباره به فرد تزریق می‌شود. این تزریق علاوه بر اثر التیام‌بخشی، عفونت را از بین می‌برد، گردش خون را بهبود می‌بخشد، جذب اکسیژن را بیشتر می‌کند، میزان انرژی سلول‌ها را افزایش می‌دهد و به سیستم ایمنی کمک می‌کند.

ساخت کفی‌ طبی، صندل و کفش طبی، بریس‌ و انواع ارتزهای درمانی زیر نظر متخصصین ارتوپدی

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)