شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

تزریق فاست

مفاصل فاست، مفاصل کوچکی بین دو مهره مجاور می باشند که سبب ایجاد پایداری در ستون مهره ها شده و حرکات مهره ها را تنظیم می نمایند. این مفاصل می توانند در اثر آرتروز یا فشار های وارده بر ستون مهره ها دردناک شوند. مفاصل فاست در ناحیه گردن ، ناحیه پشتی قفسه سینه و در ناحیه کمر وجود دارند. اگر این مفاصل دردناک شوند، حرکات بیمار در آن ناحیه محدود شده و بیمار دردهای شدید ی تجربه می کند. درگیری ناحیه گردنی می تواند سبب دردی شود که به سر، شانه و بازوها انتشار می یابد.

علائم درد مفصل فاست

مهمترین علامت آرتروز مفصل فاست درد است. این درد که خود را بصورت کمر درد نشان میدهد بعد از مدتی بیحرکتی و استراحت و در هنگام شروع مجدد حرکت بیشتر میشود. خم شدن کمر به طرفین و به عقب هم میتواند موجب درد شود. درد معمولا در پشت کمر احساس شده و میتواند به باسن ها انتشار یابد.

نحوه تزریق فاست

تزریق در مطب با کمک دستگاه سونوگرافی و در بیمارستان با کمک دستگاه های رادیولوژی قابل انجام است. غالباً برای بیمار یک رگ گرفته میشود و یک سرم قندی نمکی تجویز می شود. بیمار بر روی شکم روی تخت می خوابد و معمولاً بالشی در زیر شکم یا سینه وی قرار داده می شود. تزریقات ناحیه گردن در حالت نشسته در حالی که بیمار سر خود را روی تخت گذاشته است ، قابل انجام است . پوست محل تزریق ضد عفونی شده و با پروب سونوگرافی محل مفصل پیدا شده و سوزن به آن محل هدایت می شود و تزریق انجام می شود. بیمار پس از تزریق، نیم ساعت بر روی تخت استراحت نموده و تحت نظر قرار می گیرد. طی ساعت های اول پس از تزریق ممکن است بیمار دچار ضعف در دست ها یا پاها شده و یا حس عجیبی در ناحیه تزریق داشته باشد که حداکثر طی 24 ساعت رفع می شود.

اما به دلیل همین ضعف احتمالی باید در حین انتقال بیمار به منزل دقت نمود و در صورت لزوم از صندلی چرخدار استفاده کرد. بیمار باید طی 24 ساعت اول پس از تزریق فعالیت خود را کاهش دهد، رانندگی نکند و در منزل بماند. درد ممکن است طی نیم ساعت یا دو روز پس از تزریق شروع به کاهش نماید اما اثر نهایی پس از یک هفته ظاهر می شود. در صورتی که درد حدود 20 الی 30 درصد کاهش یابد احتمالاً نیاز به تزریق دوم هم می باشد اما هدف نهایی از تزریق کاهش حداقل 50 درصد درد طی یک الی دو هفته می باشد. اگر طی دو سه روز اول پس از تزریق در محل تزریق احساس درد و ناراحتی داشتید استفاده از کیسه یخ و داروهای مسکن مفید است . از روز دوم می توانید فعالیت های طبیعی خود را دنبال نماید. پس از کاهش درد، می توانید یک فعالیت ورزشی را باشدت متوسط شروع کنید. در صورتی که با این تزریق هیچ کاهش درد شما ایجاد نشود احتمالاً باید بررسی بیشتری از نظر منشاء درد صورت گیرد و یا به علت ازمان درد، از داروهای ویژه درد مزمن استفاده شود. اگر درد بیمار با این تزریق بهبود یابد، در صورت عود علایم، تزریق تا 3 بار در سال اقدامی منطقی محسوب می شود.

عوارض تزریق فاست

– حساسیت به داروها، که البته نادر است و خطرناک نمی باشد.

– خونریزی که در بیمارانی که داروهای ضد انعقاد مصرف نمی کننند بسیار نادر دیده می شود.

– عفونت محل تزریق

– افزایش موقتی شدت درد

– آسیب به اعصاب که بسیار نادر است.

اگر وارفارین مصرف می کنید این تزریق برای شما مناسب نیست.

رزرو نوبت

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.

مشاوره با ما

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

بازدید از فروشگاه

 

 

مشاوره آنلاین

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا در شناخت مشکلات و بیماریهایی که سلامت شما را تهدید می کنند، خدمات مشاوره ی کارشناسان مرکز پزشکی درمانی نسخه را ارائه دهیم.

درخواست مشاوره تلگرامی

ساعات کاری مرکز

  • شنبه تا پنجشنبه  8 صبح تا 8 عصر
  • جمعه  تعطیل

آدرس و تلفن مشاوره

  • تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز درمانی نسخه، شماره 154 
  • شماره تماس : 02143682
  • شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047
  • صندوق پستی : info@noskheh.org 

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)