شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

کلینیک چکاپ سلامتی نسخه

سلامتی و تندرستی مهم‌ترین سرمایه‌ هر انسان در طول عمرش است. پیشگیری از بیماری یا تشخیص زودهنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده آسان‌تر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته است. تشخیص به موقع بیماری و درمان آن می‌تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. امروزه چک‌آپ سلامت می‌تواند نقش بسیار مهمی در شناسایی زودهنگام بیماری داشته باشد به نحوی که از بروز عوارض جانبی بعدی جلوگیری کند.

 

کلینیک چکاپ سلامتی نسخه

سلامت انسانها همواره از سوی بیماری های مختلف تهدید می شود و عوامل بیماری زا از علل اصلی مرگ زودرس و ناتوانی در انسانها می باشند. متاسفانه علی رغم ابداع روش های نوین درمان طبی و جراحی ،بسیاری از بیماری ها در مراحل اولیه فاقد علامت هستند و یا علائم جزئی دارند و این امر باعث می شود که بیمار در این مراحل که زمانی طلایی(golden time) ، برای پیشگیری و درمان کامل بیماری می باشد به پزشک مراجعه ننمایند. اغلب مراجعه دیرهنگام به پزشک منجر به افزایش میزان صدمات جانی و مالی به بیماران می شود و در اکثر موارد صدمات جانی وارد شده به بیماران غیر قابل جبران می باشند. نیاز روز افزون به مقوله پیشگیری و ارجحیت آن به مقوله درمان، منجر به ایجاد مبحثی در علم پزشکی تحت عنوان چکاپ(check-up) یا پایش سلامت گردیده است که طی آن ، افرادی که در معرض ابتلا به بیماری یا در مراحل اولیه آن هستند، تشخیص داده شده و در صورت لزوم تحت درمان قرار میگیرند و از عوارض بعدی نیز پیشگیری می شود. کلینیک چکاپ سلامتی یک کلینیک طب کار نیست. معمولا وقتی حرف از چکاپ می شود اینگونه برداشت می شود که با انجام آزمایشات روتین مانند آزمایش خون، سونوگرافی و ... چکاپ صورت می گیرد در حالی که اینگونه نیست. در کلینیک چکاپ سلامتی افراد به صورت جنرال و یکسان چکاپ نمی شوند. ویژگی اصلی این کلینیک فرد محور بودن است ( رعایت individuality )، به این معنا که برای هر فرد برنامه چکاپ مختص به خودش و بر اساس ریسک فاکتورهای خود می باشد.

 

فرآیند ورود به پروسه چکاپ سلامتی

در کلینیک چکاپ نسخه فرایند ارجاع بیمار بدین گونه است که ابتدا فرم ارائه شده توسط افراد تکمیل گردد که ارائه این فرم به صورت رایگان می باشد. در مرحله دوم مشاوره صورت می گیرد به این صورت که از طرف مرکز با فرد متقاضی تماس گرفته می شود و به افراد توصیه ها و مشاوره ها به صورت کامل داده می شود و در صورت تمایل بیمار وارد پروسه وقت دهی می شود.

مراجعین می توانند به دو صورت آزمایشات اولیه خود را انجام دهند:

1- در صورت تمایل یا عدم توانایی حضور بیمار در مرکز نسخه، با هماهنگی قبلی همکاران ما به محل مراجعه می کنند و اقدام به گرفتن آزمایشات و چکاپ اولیه و ... می نمایند.

2- تمامی مراحل چکاپ و آزمایشات اولیه در خود مرکز نسخه انجام گیرد و بعد از جوابدهی اقدامات لازم انجام می شود.

 

مراحل چکاپ در کلینیک نسخه

چکاپ سلامتی در مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه به تفکیک سن، جنسیت و مطابق با آزمایشات اولیه برای هر فرد به صورت اختصاصی به صورت های زیر انجام می شود:

• تمام آزمایشات و معاینات اولیه و پیگیری و پیشبرد روند درمان در داخل خود سازمان انجام می شود.

• بیمار نیاز به یک سری اقدمات و آزمایشاتی مانند آندوسکوپی، کلونوسکوپی و ... دارد که در مرکز نسخه و یا در بیمارستان انجام می شود.

• به منظور انجام درمان های تکمیلی که باید خارج از سازمان برای بیماران انجام شود و در صورت نیاز بیمار به بیمارستان ارجاع داده شود و با بستری شدن کلیه اقدامات انجام می شود و حتی اگر بیماری ای وجود داشته باشد برای درمان آن اقدام می شود و در نهایت شناسنامه سلامتی طلایی یا gold به بیمار تعلق می گیرد.

چکاپ سرطان

در کلینیک چکاپ نسخه در بخش چکاپ سرطان به این موضوع می پردازیم که آیا احتمال رخداد سرطان در فرد مراجعه کننده وجود دارد یا خیر و شناسنامه سلامت برای مراجعین صادر می کنیم، که شامل ریسک فاکتورهای اولیه ، وضعیت سلامتی، سن فیزیولوژیک، سن شناسنامه ای، بیماری ها و حساسیت هایی که بیمار دارد، می باشد و به طور کامل وضعیت سلامت مراجع کننده مشخص می شود و اینکه احتمال رخداد چه بیماری های در آینده برای فرد وجود دارد.

چکاپ عضلانی-اسکلتی

یکی از شایع ترین مشکلات جسمی مرتبط با مشاغل اداری و یا دانش آموزی، اختلالات اسکلتی و عضلانی است که در اثر آن آسیب به ماهیچه ها، تاندون ها، رباط ها، مفاصل، اعصاب، رگ های خونی و یا بافت های نرم به وجود می آید. این اختلالات وابسته به فاکتورهایی همچون نوع کار، تکرار کار، شدت و مدت زمان انجام کار هستند. چکاپ عضلانی-اسکلتی نسخه بیشتر شامل افرادی با شغل های اداری، دانش آموزان و معلمین می باشد که احتمال رخداد بیماری های عضلانی-اسکلتی در آن ها زیاد است.

چکاپ سازمانی

چکاپ سازمانی زمانی است که افراد به صورت گروهی مراجعه می کنند، سازمان ها و مراکز مختلف جهت ارزیابی سلامت کارکنان خود و بررسی بیشتر آن ها جهت افزایش بهره وری کارکنان می توانند با مراجعه به کلینیک چکاپ نسخه و انجام آزمایشات دوره ای از سلامت کارکنان خود مطمئن شوند. چکاپ سازمانی نسخه برخلاف طب کار که همه افراد از یک روند بررسی برخوردار خواهند بود، افراد را به صورت فرد به فرد مورد چکاپ قرار می دهد.

چکاپ دانش آموزی

برای کاهش آمار مبتلایان به بیماری‌های اسکلتی عضلانی باید بیش از پیش سلامت کودکان را مورد توجه قرار داد. بی‌تحرکی و حضور تکنولوژی مدرن بدون توجه به فرهنگ استفاده از آن مهم‌ترین موضوعاتی است که سلامت کودکان و دانش آموزان جامعه را تهدید می‌کنند. در کلینیک چکاپ دانش آموزی افراد یک به یک و جداگانه چکاپ و مشکلات آن ها بررسی می شود و به پزشک مربوطه ارجاع داده می شود.

 

رزرو نوبت

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.

مشاوره با ما

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

بازدید از فروشگاه

 

 

مشاوره آنلاین

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا در شناخت مشکلات و بیماریهایی که سلامت شما را تهدید می کنند، خدمات مشاوره ی کارشناسان مرکز پزشکی درمانی نسخه را ارائه دهیم.

درخواست مشاوره تلگرامی

ساعات کاری مرکز

  • شنبه تا پنجشنبه  8 صبح تا 8 عصر
  • جمعه  تعطیل

آدرس و تلفن مشاوره

  • تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز درمانی نسخه، شماره 154 
  • شماره تماس : 02143682
  • شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047
  • صندوق پستی : info@noskheh.org 

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)