شنبه -پنج شنبه 8:00 صبح تا 8:00 عصر

چکاپ سازمانی

سلامتی و تندرستی مهم‌ترین سرمایه‌ هر انسان در طول عمرش است. پیشگیری از بیماری یا تشخیص زودهنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده آسان‌تر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته است. تشخیص به موقع بیماری و درمان آن می‌تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. امروزه چکاپ سلامت می‌تواند نقش بسیار مهمی در شناسایی زودهنگام بیماری داشته باشد به نحوی که از بروز عوارض جانبی بعدی جلوگیری کند.

 

 

تفاوت چکاپ سازمانی با طب کار

طب کار رشته ای از طب که با ادغام جنبه های بالینی و اجرایی و با در نظر داشتن محیط شغلی افراد و گروه ها به نیازهای مربوط به سلامت ایشان می‌پردازد و شامل فعالیت‌هایی از جمله شناسایی، ارزیابی، درمان، کنترل و پی گیری درمان و پیشـگیری از بیماری‌ها و صـدمات مـرتبط با کار می‌باشد .این رشته از جنبه تنوع اعمال و نحوه آموزش و اعطای صلاحیت به متخصصین مربوطه با بسیاری از تخصص‌های دیگر رشته پزشکی متفاوت است.

اما چکاپ سازمانی زمانی است که افراد به صورت گروهی مراجعه می کنند، سازمان ها و مراکز مختلف جهت ارزیابی سلامت کارکنان خود و بررسی بیشتر آن ها جهت افزایش بهره وری کارکنان می توانند با مراجعه به کلینیک چکاپ و انجام آزمایشات دوره ای از سلامت کارکنان خود مطمئن شوند.

چکاپ سازمانی نسخه برخلاف طب کار که همه افراد از یک روند بررسی برخوردار خواهند بود، افراد را به صورت فرد به فرد مورد چکاپ قرار می دهد.

 

فرآیند چکاپ سازمانی

با توجه به اهمیت ارتقای بهداشت جسمانی و روانی کارکنان ، اجرای طرح چکاپ پرسنل باید به عنوان یکی از اولویت های مهم سازمان ها قرار داده شود و این روند گامی در جهت افزایش بازدهی کارکنان به شمار می رود.

چکاپ سازمانی معمولا توسط پزشکان متخصص طب کار انجام می شود و از یک روش روتینی برخوردار است که اداره های بیمه گذار این کار را انجام می دهند. بیمه گذارها مشخص می کنند که بر چه اساسی باید سلامتی افراد بررسی شود یعنی براساس نوع فعالیت و کاری که انجام می دهند چکاپ ها صورت بگیرد. این نوع چکاپ سازمانی معمولا یک چکاپ روتین است که به صورت سونوگرافی شکم و لگن است، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بررسی وضعیت قلب، تنفسی و ... صورت می گیرد.

 

نحوه انجام چکاپ سازمانی در مرکز سلامت نسخه

وقتی از چکاپ سازمانی با رویکرد دکتر چکاپ صحبت می کنیم موضوع متفاوت می شود.

هدف دکتر چکاپ در چکاپ سازمانی یا چکاپ فردی دراین است که مشخص می کند هر فرد در چه درجه از سلامت است و چه ریسک فاکتورهایی دارد و در آینده احتمال ریسک رخداد چه بیماری هایی در فرد وجود دارد.

"رسالت دکتر چکاپ تعیین میزان رخداد بیماری ها در آینده است."

در چکاپ سازمانی نسخه افراد سازمان را در ابتدا بر اساس فرم هایی که در اختیارشان قرار گرفته شده که بر اساس ریسک فاکتورهایی که ثبت شده است دسته بندی می شوند زیرا افراد در ریسک ابتلا به بیماری ها با هم متفاوتند.

در چکاپ سازمانی دکتر چکاپ رویکرد جدیدی را ایجاد می کنیم که آن رویکرد جدید بررسی وضعیت سلامت افراد، احتمال رخداد بیماری های مختلف در آینده براساس ریسک فاکتورهای افراد است.

 

 

امکانات ارائه شده توسط مرکز چکاپ نسخه

در راستای تحقق اهداف مذکور و با مد نظر قرار دادن اینکه کارکنان گاهی به دلیل مشکلات زیاد کاری امکان مراجعه به پزشک را پیدا نمی کنند و لزوم توجه به اهمیت سلامت جسمانی کارکنان ، به عنوان یکی از مهمترین عوامل افزایش بهره وری سازمانی ، طرح چکاپ سلامت کارکنان توسط مرکز نسخه صورت می پذیرد.

بعد از مشخص شدن ریسک فاکتورها، بیمار می تواند از خدمات ارا.ه شده در مرکز استفاده کند.

این چکاپ متشکل از خدمات پاراکلینیک ( شامل انجام آزمایشات، نوار قلب، ادیومتری، اپتومتری )، ویزیت پزشک عمومی و متخصص تغذیه می باشد.

حتی برای این کار مجموعه نسخه، سازمان هایی که کارکنانی بیش از 30 نفر داشته باشند با اعزام کارشناس مرکز به محل، مورد بررسی قرار میدهد و روند چکاپ برای سازمان مد نظر به این شکل طی می شود.

 

 

رزرو نوبت

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.

مشاوره با ما

مشاوره آنلاین

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا در شناخت مشکلات و بیماریهایی که سلامت شما را تهدید می کنند، خدمات مشاوره ی کارشناسان مرکز پزشکی درمانی نسخه را ارائه دهیم.

درخواست مشاوره تلگرامی

ساعات کاری مرکز

  • شنبه تا پنجشنبه  8 صبح تا 8 عصر
  • جمعه  تعطیل

آدرس و تلفن مشاوره

  • تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز درمانی نسخه، شماره 154 
  • شماره تماس : 02143682
  • شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047
  • صندوق پستی : info@noskheh.org 

خبرنامه

همکاری با نسخه

ماکجا هستیم?

آدرس

 میدان ونک، خیابان ملاصدرا، ابتدای شیرازی شمالی، مرکز پزشکی درمانی نسخه، شماره 154

شماره تماس
02143682 

شماره تلفن فروشگاه سلامت : 02188628047

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز طب پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه مي باشد ( © 1398)